Trajekty a doprava na Maledivách

Maledivy mají poměrně dobře organizovanou lodní dopravu na přepravu lidí. Trajektové linky mezi blízkými a frekventovanými ostrovy jsou časté. Naopak při cestování na vzdálenější ostrovy, počítejte s jedním až dvěma trajekty za den. Někdy je doprava na vzdálenější ostrovy pouze několikrát do týdne. Doprava těmito hromadnými loděmi ve stylu Dhoni nevyjde draho. V okolí Male se dopravíte řádově za maximálně pár dolarů tam, kam potřebujete.

Jako první vás bude jistě zajímat trajekt z letiště do hlavního města Male. Malá loď vyjíždí několikrát za hodinu z lodního nástupiště hned před příletovou halou. Pokud si nebudete jisti, místní vás rádi navedou, kde je třeba čekat. Cesta by vás měla stát cca 1 dolar na osobu. Stejně tak funguje cesta zpět z Male na letiště. Pokud se rozhodnete strávit i nějaký den na nově vybudovaném ostrově Hulhumale, kde je letiště – dopravit se můžete z Male větším trajektem, který odjíždí pravidelně až do noci přímo z terminálu (pár kroků od místa, kde vás vylodí trajekt z letiště). Cesta vás vyjde několik rufií. Z přístavu to budete mít pár minut pěší chůzí do centra města, kde se nachází luxusní i jednoduché hotely. Většina z nich se nachází v první až druhé ulici od pláže.

V jednom i druhém terminálu na druhé straně ostrova si zakoupíte jízdenky na vybraný ostrov a můžete vyčkat v čekárně, než vaše loď dorazí do přístavu. Upozorňuji, že lodě nemají ve většině případů anglické značení, a proto by se mohlo stát, že svoji loď propásnete. Pokud se bude blížit čas vašeho odjezdu, doporučuji se optat některého z místních pracovníků, která loď a na kterém nástupišti bude ta vaše. Cesta lodí trvá i několik hodin. Při cestě na vzdálenější ostrovy se vyplatí i noční trajekty.

 

Kde mě můžete dále sledovat:

Staňte se fanoušky dovolenkářky na Facebooku a získejte nejnovější informace z mého cestování po světě.

Na instagramu: dovolenkarka můžete sledovat mé foto- inspirace.

Navštivte můj oficiální blog dovolenkarka.cz, kde naleznete další inspirace pro vaše nezávislé cestování.