Zákony, na které je třeba při dovolené na Maledivách myslet

Pro někoho nevýhodou obydlených ostrovů může být fakt, že jako muslimská země, mají Maledivy zákaz prodeje a konzumace alkoholu. Tento zákaz neplatí pro resorty. Pokud tedy plánujete dovolenou na místních ostrovech, připravte se na to, že prožijete svou dovolenou bez alkoholového opojení. Dá se to obejít …

Dále je dobré myslet na to, že ženy mají zakázáno koupat se na veřejných plážích a na obydlených ostrovech v plavkách typu bikiny. Pro koupání je dobré pořídit si bavlněnou tuniku či se koupat v šortkách a tričku. Někdo volí variantu krátkého slabého neoprenu. Pravidlo je velmi striktně kontrolováno především na pláži v hlavním městě Male a na přilehlém ostrově Hulhumale, kde je dlouhá uměle vybudovaná veřejná pláž. Z vlastní zkušenosti vím, že zde obchází policejní hlídka a kontroluje, zda někdo z turistek zákon neporušuje. Čekala by vás tučná pokuta okolo 1 000 dolarů. Na resortech samozřejmě žádný takový zákon neplatí. Pouze počítejte s omezením, že se ve většině resortů nesmíte opalovat nahoře bez. Tím jak se Maledivy otevírají masovému turistickému ruchu, dá se na určitých místech obydlených ostrovů i tento zákon obejít.

Dalším z muslimských zákonů je zákaz psů. Pokud byste chtěli cestovat letecky na dovolenou s vašim mazlíčkem, na Maledivy ho bohužel vzít s sebou nemůžete. Muslimové vidí ve psech ďábla, a proto by vás hned na letišti neměla překvapit cedule se zákazem psů.

 

Kde mě můžete dále sledovat:

Staňte se fanoušky dovolenkářky na Facebooku a získejte nejnovější informace z mého cestování po světě.

Na instagramu: dovolenkarka můžete sledovat mé foto- inspirace.

Navštivte můj oficiální blog dovolenkarka.cz, kde naleznete další inspirace pro vaše nezávislé cestování